Jak sprawić, aby nauka języka obcego była przyjemna i efektywna? Gdzie można znaleźć darmowe materiały do nauki języka norweskiego? Z jakich stron internetowych warto korzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie :)

Rozpoczynając przygodę z językiem obcym, ograniczanie się do samego podręcznika, nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ taka forma jest raczej "sucha". Ucząc się w oparciu o podręcznik, wpadamy w pewien schemat - czytamy teksty, uczymy się nowych słówek, poznajemy kolejne zasady gramatyczne - i oczywiście są to elementy istotne, jednak taka forma nie tylko często przytłacza dużą ilością materiału, ale potrafi także skutecznie zniechęcić i zgasić zapał do dalszej nauki.

Jest wiele sposobów, aby "ożywić" naukę języka. Poniżej przedstawiam kilka z nich:

Czytanie bajek

Jest to bardzo przyjemna forma poznawania nowego słownictwa. Teksty bajek zwykle są krótkie, dynamiczne i co ważne ciekawe :)

Bajki w języku norweskim, a także inne książki można zamówić na stronie: https://www.haugenbok.no/
Ceny bajek wahają się od 60 - 90 NOK. Jedynym minusem jest wysoki koszt przesyłki, która często wynosi ok. 500 NOK.

Oglądanie bajek, np. Muminków :)

W nauce języka niezwykle istotnym elementem jest osłuchanie się z jego dźwiękami, dlatego też bardzo dobrym pomysłem jest oglądanie bajek czy seriali.

Na YouTubie można znaleźć np. bardzo dużo odcinków Muminków w języku norweskim

Darmowe serwisy do nauki języka norweskiego:

Znajdziesz tu mnóstwo ciekawych materiałów, m.in. teksty, wyjaśnienie zasad gramatycznych, różne rodzaje ćwiczeń, w tym zadania na rozumienie ze słuchu.

Klart tale: klartale.no

Jest to bardzo przyjemny serwis (gazeta internetowa), na którym można znaleźć wiele, interesujących artykułów o różnej tematyce. To, co warto podkreślić, to fakt, że treści pisane są przystępnym językiem.

Vocab.pl - aplikacja mobilna do nauki norweskich słówek

Kluczem do swobodnej komunikacji jest bogaty zasób słownictwa. Dzięki Vocab.pl w łatwy i przyjemny sposób poznasz wiele słów i zwrotów niezbędnych w codziennych sytuacjach. To, co wyróżnia aplikację to kolorowe ilustracje, praktyczne zwroty oraz nagrania audio.

Więcej informacji na temat Vocab.pl znajdziesz na stronie: https://vocab.pl/ , a także na moim blogu: https://blog.norweskizkrysia.pl/jak-uczyc-sie-slowek/