To pytanie często słyszę na moich zajęciach.

Dobra odpowiedź jest tu kluczowa, ponieważ im większy zasób słownictwa, tym swobodniejsza komunikacja. To stwierdzenie wydaje się oczywiste, ale tak naprawdę stanowi istotę języka.

Gdy rozpoczynamy przygodę z językiem obcym, nie ma sensu uczyć się słów wyszukanych, abstrakcyjnych czy literackich - szansa na ich użycie jest nikła. Należy skupić się raczej na fundamencie - na zasobie słów codziennych, życiowych, dzięki którym można wyrazić myśli, emocje i potrzeby.

Jak uczyć się słówek? Na pewno z uśmiechem :) Jeśli przyswajanie nowych rzeczy jest dla nas przykrą koniecznością, nie osiągniemy zamierzonego efektu.
Nauka słownictwa powinna nas tak cieszyć, jak dziecko cieszy odkrywanie świata :)

Tylko jak uczynić naukę słówek bardziej przyjemną? Może warto pomyśleć o ożywieniu słów poprzez kolorowy obrazek, zabawną grafikę?

Praktyczne słownictwo i ciekawa forma, to tylko jedna strona medalu. Drugą stroną jest świadomość języka. Poprawna wymowa danego słowa, jego odmiana, możliwy kontekst użycia - są to elementy, które budują spójną, naturalną wypowiedź.

Samodzielne opracowywanie wartościowych materiałów do nauki pochłania dużo czasu i energii. Jest to żmudne działanie, a brak konsekwencji w nim zwykle prowadzi do połowicznych rezultatów.

Wszystkim osobom, dla których nauka norweskich słówek, kojarzy się z syzyfową pracą, chciałabym polecić aplikację mobilną Vocab.pl. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu Wasza nauka nabierze wiatru w żagle.
Myślisz, że jest to niemożliwe? Nic bardziej mylnego.

W Vocab.pl przygotowaliśmy wyselekcjonowane oraz praktyczne zestawy słów i zdań, które pozwolą Ci wyrazić siebie w różnych, codziennych sytuacjach.

Kolorowe ilustracje oraz charakterystyczne dla języka norweskiego melodyjne dźwięki, uczynią Twoją naukę wyjątkowym doświadczeniem.